0 2 minute 1 an

În zilele de 10 şi 11 decembrie, Sala de sport din cadrul Universităţii „Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit întrecerile Turneului Internaţional de Judo, un omagiu adus Maestrului Mihai Botez, la 100 de ani de la naşterea acestuia. La competiţie au participat 400 de sportivi din Ucraina, Ungaria, Moldova şi România, printre aceştia numărându-se şi tinerii judoka de la CS Energetica din Caransebeş, antrenaţi de Ion Radu.

Ei s-au întors de la Arad cu o frumoasă zestre de medalii: la U12, Marc Heghediş (foto), locul I la categoria 30 kg, Patric Cîrcu, locul III la 34 kg, şi Luca Gherga, locul III la 38 kg; la U14, Iris Bona, locul II la 52 kg, Adriana Litu, locul I la +57 kg, şi Ianis Lupşoreanu, locul III la categoria 60 kg; la U16, Raluca Heghediş a ocupat locul II la 40 kg, iar Gabriela Cîrcu a obţinut locul I la categoria 52 kg.

Deplasarea sportivilor la Arad a fost posibilă datorită sprijinului acordat de Primăria municipiului Caransebeş, ne-a mai spus antrenorul Ion Radu.