0 2 minute 2 luni

În Serbia s-a desfăşurat astăzi Trail Race Kapaonik, competiţie care a adunat la start sute de alergători dornici să-şi testeze limitele pe traseele pitoreşti ale muntelui şi la care CSM Caransebeş s-a prezentat cu doi atleţi. Liliana Dragomir s-a impus categoric în cursa de 15 km, pe care a câştigat-o la o distanţă de aproape 6 minute de ocupanta locului doi, iar Ionuţ Baltariu a câştigat proba de 7 km la categoria de vârstă 14-18 ani şi s-a clasat pe locul 10 la general, atleţi cu vârsta maximă de 40 de ani.
„A fost un concurs bun, sunt mulţumit, Lili a alergat foarte bine, a fost relaxată. Duminică ne întoarcem în ţară, reluăm antrenamentele şi ne pregătim pentru concursurile din săptămânile următoare, cea mai apropiată cursă fiind Scorilo Sky Race 2024 de la Poiana Mărului, care va avea loc sâmbătă 31 august”, ne-a spus Călin Dragomir, antrenor de atletism la CSM Caransebeş.