0 2 minute o săptămână

Sâmbătă, 5 octombrie, la Lugoj a avut loc Crosul „Dealul Viilor”, unde sportivii de la CSM Caransebeș, alături de antrenori, au obținut rezultate notabile. La categoria Copii 4, Mihai Dascălu-Benghia a urcat pe prima treaptă a podiumului, câștigând cu determinare. În categoria Copii 2, Raluca Ghiorghioni nu a reușit să termine cursa din cauza unei accidentări, în timp ce Ariana Fiat a obținut un meritoriu loc 3, Giulia Buță s-a clasat pe locul 7, iar Nikolas Ifrim a încheiat pe locul 9.
La Juniori 3, Ioan Baltariu a obținut locul 4, iar fratele său, Mihai Baltariu, a ocupat locul 6 la Juniori 2.
La categoria Seniori, Liliana Dragomir a triumfat, câștigând locul 1, iar antrenorul şi soţul ei, Călin Dragomir, a terminat pe locul 6. „Aceste rezultate reflectă efortul și dăruirea sportivilor noștri, care au reprezentat cu mândrie CSM Caransebeș la această întrecere”, ne-a spus tehnicianul caransebeşean.